BAŞA DÖN

Hesabını bilenlere, incehesap.com

Yakaladığımız e-ticaret rüzgarının son halkası İncehesap.com'u gördünüz mü?

2007'nin son çeyreğinde Erkyazılım mutfağındaki yerini alan incehesap.com yaklaşık 5 ay süren bir geliştirme süreci sonucunda piyasadaki muadillerini kıskandıracak özellikleri ve tasarımı ile yola koyuldu.

Gelişmiş kampanya sistemi ile site yöneticilerinin bundle ürün kampanyalarından, indirim çeklerine, indirimli ürün satışından, doğum günü çeklerine dilediklerince indirimler yapabildikleri sitede, hızlı kargodan, tavsiye ürünlere, detaylı ürün filtresinden, dinamik ürün banner sistemine, 3D kredi kartı güvenlik sisteminden, gelişmiş marka mağazalarına, ürün karşılaştırmalarından, tasarımına kadar en ince ayrıntısına kadar incelikle çalıştığımız incehesap.com'da; Kolay Portal XL altyapısını, Prizz entegrasyon servisini, İncehesap ekibinden ince fikirleri,  Erkyazılım'dan ise yazılım gücünü kullandık ve hiç bir bitkiye ve hayvana zarar vermedik :)


Sana kurşunlar yağdırdım, gıda boyalarından

Az Counter Strike oynamamışımdır. Kablonetin esip gürlediği yıllardı, CS en çok oynanan internet oyunu idi, arkadaşlarla sağlam LAN ve WAN partileri yapardık. Sniperları sevmesem de takım olarak iyi oynardık. Birebirde de az yıkmamışımdır Kolluk'u. Az da olsa gerçeğini yaşamak varmış kaderde.

Yeni yılın 2. günü,Cumartesi, hadi şu içimizdeki paintball merakını giderelim aksiyon olsun diyerek Erkyazılım ekibi ile çıktık yola. Gerçi Cuma gecesi yağan sağnak yağmur, sabahında devam eden eden puslu hava kimimizin aklına "acaba?" sorusunu getirse de kararımızdan dönmedik, yiğitliğimize dokundurtmadan hani köpek öldüren soğuğu olmasa da onun gibi bir havada Zirve Paintball sahasına gittik.

Paintball dediğin iki boru, bir kaç yüz boyalı mermi bir de toprak saha. Giyindik kuşandık, oyuna katılan ekibi 2'ye ayırdık cengaverler gibi çarpıştık (demek isterdim :) en az iki kere "headshot" yedim ve yıkıldım, sırtımda ise 4 adet kızarıklık var. 4 ayrı ölüm değil ama en azından 2sini yapanın Metin olduğunu biliyorum. "Abi özür dilerim öldüğünü farketmedim demişti!" (Sağolsun arkadaşlar Metin'in icabına baktılar sonra :) Kızıyorum ama en büyük tesellim rakip takımdan Metin'in "Bayram abi, 2 kere vuruldum ama bayrağı getirdim dedi" demesi oldu. Demek daha az farkla yenilmişiz :p

Herkesin ortak fikri güzel ve yorucu olduğu ama başta biraz alışma evresini uzun geçirdiğimiz yönünde idi. Yazılarda okurduk, takım çalışmasını benimsetmek için Paintball kullanılıyor diye. Haklılarmış. Kaç oyunda öğrettiklerini merak etmiyor değilim. Bir sonrakinde neler yapacağımızı artık biliyoruz. Bir kere sayıyı 8 değil 12 gibi bir rakam olarak belirleyip, 6'lı 2 ekibe bölmek ve her ekibin kendi içinde komutanını (lider) seçip onun yönetiminde bayrağı ele geçirmesini sağlamak. Eğlenerek öğrenmek bu olsa gerek. (Oynarken aklıma geldi, acaba Starcraft/Red Alert gibi bir LAN partisi mi yapsak, sonuçta o da savaş :)

1. fotoğraf oyun başlamadan önce,

2. fotoğraf oyun sonunda (farkındaysanız 1.kişi eksik. Patron!)

3. ise ispiyoncunun sonu konulu piyes

 

Çarpışma öncesi

Çarpışma sonrası

İhanetin bedeli

(*) Oyunun sonuna doğru hakemin yanına gidip de tek patron Atakan abi kaldı, ne yapacağınızı biliyorsunuz şeklinde anons geçen sevgili Fatih için Rolo'dan geliyor: "An Elephant Never Forgets"


Hoşgeldin Exa.com.tr

Yaklaşık 2 aydır hummalı bir şekilde üzerinde çalıştığımız, www.exa.com.tr bugün yeni yüzü ile yayına başladı.

Detaylı ürün filtresinden, videolu ürün tanıtımlarına, 3D kredi kartı güvenlik sisteminden, para puan sistemine, dinamik yardım destek altyapısından, marka mağazalarına, ürün karşılaştırmalarından, tavsiye et kazan yapısına, Exa'ya özel ürün tanıtım makalelerinden, yeni nesil web konseptini en ince ayrıntısına kadar hissettiren tasarımına kadar titizlikle üzerinde çalıştığımız yeni sitede neler mi kullandık ?

Malzemeler:  Erkyazılım'dan görsel tasarımlar ve birer ölçek Kolay Portal XL ve Prizz, Eksa Bilgisayar'dan bir tatlı kaşığı güven :)


Teknoloji araç mı, yoksa amaç mı?

Gelişen dünya ve teknoloji bazen insanlığı unutturup amaç haline gelebiliyor. Teknolojinin esiri oluyor ve teknolojinin koyduğu kurallar değişmez gibi herkes birbirini kopyalamaya başlıyor.

Teknolojiyi insanca yaşamamıza yardımcı olacak bir araç olarak kullanmalıyız. Bu felsefenin içini dolduracak teknolojik yenilikler ve kolaylıklar üretmeliyiz.

Bütün e-ticaret sitelerinde ürünler standart veritabanında olması gereken bir yapılanma ile tanımlanmakta ve dolayısıyla ürün filtrelemeleri bu alanlar üzerinden ziyaretçilere sunulmakta, oldum olası bu soğuk dile alışamadım.

"birisi çıksa beni anlayarak, köşe başındaki mağazadaki yetkilinin yönlendirdiği gibi ürünü kolayca bulmama yardım etse" dediğim çok olmuştur.

Diyorlar ya, insanca muamele. Müşteriyi anlama, onun dilinden konuşma ve gereksiz detaya girmeme.

Sağolsun incehesap.com CEO'su Garip Erzen, bu tür satış yaklaşımlarını destekliyor, beraberce bu felsefeye uygun teknolojilik çözümler geliştiriyoruz.  

incehesap.com için geliştirdiğimiz "İNSANCA alışveriş rehberi", "Ürün Danışmanı" uygulamasını denemenizi öneririm.


Erkyazılım Gerçek mi?

Erkyazılım gerçekten gerçek mi? :)

Sanal işler üretiyor, insanlara dokunamayacakları şeyler satıyoruz. Sonra destek vermek için bile müşterilerimize görünmüyoruz. Yani bu kadar insan diyecek ki, sizin ofisiniz var mı, varsa nerdedir?

Taşınırken sağolsun Atakan o telaşede birkaç fotoğraf çekmişti, şimdilerde ofisin güzelliğini siz değerli dostlarımızla paylaşalım istedik.

Ofisimize gelirseniz ki bekleriz, size çeşitli ikramlarımız olacak;

- Semaverde çay
- Közde mısır
- Mangalda et

Bunlara karşılık sizden çimleri biçmenizi ve bahçeyi sulamanızı bekliyoruz.